Bilgi Bankası: SSL Sertifika
**SSL kurulumu için sabit IP almak gerekiyor mu?
Posted by Bora ARAT on 11-08-2014 11:08

isimtescil.NET üzerinden hosting hizmeti kullanıyorsanız SSL kullanımı için statik ip almanız gerekmektedir. Eğer hosting hizmetinizi farklı bir firma üzerinden kullanıyorsanız ilgili hosting firmanız üzerinden statik ip talebinde bulunarak sertifikanızı kullanımını sağlayabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden SSL siparişi geçerken "SSL kullanacağınız web sitesinin hosting/sunucu hizmetini isimtescil.net’den mi alıyorsunuz?" sorusuna "Evet" seçeneğini işaretleyerek sipariş adımlarınıza devam edip ödeme adımlarından ödemenizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra talebinizi iletmeniz durumunda hosting hizmetinizi tarafımızdan aldığınız için kurulum tarafımıdan yapılacaktır.

 Eğer hosting hizmeti farklı bir firma üzerinden alınıyor ise "SSL kullanacağınız web sitesinin hosting/sunucu hizmetini isimtescil.net’den mi alıyorsunuz?" sorusuna "Hayır" seçeneğini işaretleyerek sipariş adımlarınıza devam edip ödeme adımlarından ödemenizi sağlayabilirsiniz. Daha sonra Kontrol Paneli > SSL Yönetimi menüsü üzerinden kurulum işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

(3 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.